HABER PORT

Güncel ve Son Dakika Haber Portalı

Süper Enduro Şampiyonası Başlıyor

Türkiye Süper Enduro Şampiyonası’nın ilk ayak yarışı 15-16 Haziran tarihlerinde İznik Elbeyli Er Meydanı’nda gerçekleşecek.

Türkiye Motosiklet Federasyonu’nun 2019 yarış takviminde yer alan Türkiye Süper Enduro Şampiyonası’nın açılışı Bursa’nın İznik ilçesinde bulunan Elbeyli Er Meydanı’nda 15-16 Haziran tarihlerinde gerçekleştirilecek. Elbeyli Er Meydanı’nda toplu start alacak endurocular, bir birinden zorlu engelleri aşmak için mücadele edecek. Yarışlar, Enduro Prestij (EP), Enduro Usta (EU), Enduro Hobi (EH), Enduro Gençler (EG) ve Enduro Veteran (EV) sınıflarında yapılacak.

Şampiyonanın birinci ayağı 15 Haziran Cumartesi günü Elbeyli Er Meydanı’nda serbest antrenman ve sıralama yarışları ile başlayacak. Aynı gün birinci etap yarışları saat 17:00’dan itibaren izleyenlere büyük heyecan yaşatacak.

Elbeyli Er Meydanı’nda 16 Hazşran Pazar günü final yarışlarında sporcular ekstrem parkurda hem engel hem de rakipleriyle mücadele edecek.Türkiye Süper Enduro Şampiyonası İznik yarışının; idari ve teknik kontrolleri 15 Temmuz Milli İrade Meydanı’nda yapıldıktan sonra saat 13:00’da magazin startı ile başlayacak.(BSHA)