HABER PORT

Güncel ve Son Dakika Haber Portalı

Otel Gibi Kampüs

İzmir’in Tire ilçesinde öğrenciler, olimpik yüzme havuzu, fitness salonu ve sosyal aktivite alanları 20 dönüm arazi üzerine kurulan tatil köyü gibi okullarında eğitim görüyor. Yoğun ilgiyle karşılaştıklarını belirten Net Kampüs Okulları CEO’su Levent Tatlı, “Çocuklarımız doğayla iç içe kampüsümüzde nefes alıyorlar. Şehrin gürültüsünden ve hava kirliliğinden uzak sadece eğitime odaklanabilecekleri bir kampüs oluşturduk.” dedi.

Tire ilçesinde alanları 20 dönüm arazi üzerine kurulan Net Kampüs Okulları, anasınıfından liseye kadar eğitim öğretime devam ediyor. 700 öğrenci kapasiteli ve 4 bloktan oluşan kampüste, açık ve yarı olimpik yüzme havuzu, basketbol sahası, voleybol sahası, 2 adet tenis kortu, Fitness salonu, çocuk havuzu, halı saha, bilgisayar laboratuvarı, müzik laboratuvarı, özel piyano sınıfı, fizik kimya biyoloji laboratuvarı ile tatil köyünü andırıyor.

Hem öğrenciler hem de velilerin için sosyal aktivite alanı inşa edildiğini belirten Net Kampüs Okulları CEO’su Levent Tatlı, “Doğanın içerisinde sessiz sakin bir kampüsortamı. İyi okullarda çalışmış bir eğitimci kadromuz var. 17 yıllık tecrübemizle anaokulundan 12. sınıfa kadar her sınıfta hizmet veriyoruz. Çift yabancı dil kullanıyoruz. İngilizce almanca öğretiyoruz. Anaokulundan başlıyoruz yabancı dil eğitimine.”

‘DOĞA İLE İÇ İÇE TATİL KÖYÜ GİBİ’

LGS sınavına hazırlanan öğrencilere akademik destek sağladıklarını söyleyen Tatlı şöyle konuştu: “Hergün etütlerimiz var. Hergün 1 saat. Etütlerde birebir ders veriyoruz. Çocuklarımız doğayla iç içe kampüsümüzde nefes alıyorlar. Şehrin gürültüsünden uzak hava kirliliğinden uzak sadece eğitime odaklanabilecekleri bir kampüs oluşturduk. Kampüsü sürekli öğrenci ve velilerimizin konforuna özel geliştiriyoruz.”