HABER PORT

Güncel ve Son Dakika Haber Portalı

Öğrenme Sürecinde İngilizce Anı Örneği Ödevleri Etkisi

Hiçbir iş gerekli önem verilmeden, düzenli bir çalışma olmadan başarıya ulaşmaz. İngilizce eğitiminde de durum aynıdır. Kolay İngilizce öğrenmek şeklinde yazılan yazılara kulak asmamak gereklidir. Çünkü ortada kolay olan bir iş yoktur. Eğitimde bireylerin doğru bir şekilde yönlendirilmesi gereklidir. Öncelikle zaman ayırmak ve çabalamak gereklidir. Gün içerisinde belirli bir zamanın ayrılması ve bunun süreklilik sağlaması çok önemlidir. Sıfırdan başlıyorsanız okuma, dinleme, yazma ve konuşma alanlarında ayrı ayrı pratik çalışmaları hazırlamak ve bu çalışmaları entegre olarak takip etmek çok önemlidir. Bu çalışmalar içerisinde ingilizce anı örneği ödevleri de araştırmaları yapabilirsiniz. Çünkü İngilizce eğitimlerinde günlük tutmak dil gelişiminizi takip etmek anlamında çok değerlidir. Anılarınızı kâğıda dökerek yıllar sonra bile hatırlayabilir. O günleri tekrardan yaşayabilirsiniz. Günlük tutmakta anılarınızı daha canlı bir şekilde hatırlamanın en güzel ve anlamlı yolu olmaktadır. Kendi cümleleriniz ile yaşadığınız anları ölümsüzleştirebilirsiniz. Hatta çocuklarınıza bırakabileceğiniz en özel miras olabilir. İngilizce olarak kaleme alacağınız anı örneklerinde farklı zamanlar kullanılabilir. Bazen dili geçmiş zamanlı cümleler kullanılırken bazı durumlarda ise present perfect kullanılabiliyor. Bu da çok önemli bir gramer çalışması olarak dil gelişiminize katkı sağlayacaktır. Anı örneklerini inceleyerek kendi anılarınıza da İngilizce olarak kâğıda dökebilirsiniz. Doğum günü, tatil, okula başladığınız ilk gün gibi anı örneklerini inceleyerek kendi anılarınızı da defterinize İngilizce bir çalışma olarak not düşebilirsiniz.

İngilizce eğitimlerinde süreklilik önemlidir. Bunun için günlük bir ya da iki saatinizi ayırmanız gereklidir. Hazırladığınız eğitim programından asla sapmamamız önemlidir. İngilizce öğrenme sürecine temel konularla başlamanız önemlidir. Sayılar, alfabeler, haftanın günleri gibi konularla temel kelime bilgisi ve temel cümle bilgilerini öğrenmeniz gereklidir. Bunun yanında profesyonel bir eğitim sistemi ile düzenli bir şekilde müfredatında ilerlemesi avantaj sağlar. Belirli konuları öğrendikten sonra okuma, yazma, dinleme ve konuşma pratiklerinin bol bol yapılması öğrendiğiniz bilgilerin pekişmesini ve aktif bir kullanım oluşturmasını kolaylaştıracaktır. Özellikle öğrendiğiniz her konuyu bir kenara not almak, hangi konuları öğrendiğinizi görmenizi ve takip etmenizi sağlayacaktır. İngilizce eğitimlerinde kendinizi İngilizce ile çevrelemek pratik çalışmalarının dili aktif bir hale getirmesini sağlayacaktır. Bunun için programınızı ara vermeden farklı yayınları takip etmeye başlayabilirsiniz. Yabancı gazete ve dergileri takip ederek okuma alanında daha fazla örnek bulabilirsiniz. Örnekler arttıkça dil olan yakınlığınız da artacaktır. Seviyenize uygun görsel ve işitsel medya elemanlarını kullanmakta pek çok kişinin takip ettiği metotların başında geliyor. İlk başlayanlar için çizgi filmlerin seyredilmesi önerilir. Çizgi filmlerde kelime telaffuzları daha basit, örnekler daha anlaşılır olacaktır. Bu alandan başlayarak seviyeniz ilerledikçe alt yazılı filmler izleyerek cümle örneklerini genişletebilir, aynı zamanda telaffuz alanında da kendinizi geliştirebilirsiniz.

Dinleme alanından sonra yazma alanında da pratikler yapmak önemlidir. Bunun için öncelikle dinlediklerinizi yazarak işe başlayabilir. Sonrasında düşüncelerinizi cümleler halinde paragraflara dökebilirsiniz. Bu da alanda İngilizce günlük tutmak, çalışmalarınızda kolaylık sağlayacak bir kullanımdır. İngilizce öğrenmeye çalışan arkadaşlarınız ile İngilizce diyaloglar kurabilirsiniz. Konuşma alanındaki pratik çalışmaları kendinize olan özgüveninizin artmasını sağlayacaktır. Bu da İngilizcenizi geliştirmek açısından fayda sağlar. Konuşurken aynı zamanda İngilizce düşünmek adına bu çalışmaların okuma, dinleme, yazma ve konuşma sırası ile çalışılması çok önemlidir. Konuşma için öncelikle anlamak ve sonrasında anlatmak gereklidir. Bunun içinde oldukça fazla örnek görmek önemlidir. Aynı kelimenin farklı kalıplar içerisinde nasıl kullanıldığını görmek pratik alanında büyük kolaylık olacaktır. Özellikle okuma çalışmaları yeni kelimeler öğrenmenizi sağlar. Gazeteler ve dergiler okumak bu bağlamda kendinizi profesyonel bir şekilde geliştirmenizi sağlayacak pratik çalışmaları arasında yer alıyor. Okuma çalışmalarında yanınızda sözlük bulundurmanız tavsiye edilir. Anlamını bilmediğiniz kelimeler ilgili araştırmalar yapmak öğrendiğiniz kelimeleri kendinize mal etmenizi kolaylaştıracaktır. Sonrasında şarkılar dinlemek telaffuz alanında kendinizi geliştirmenizi kolaylaştırırken test çözmekte, öğrenme süreci içerisinde ne kadar çok yol aldığınızı gösterecektir. Online İngilizce öğrenme sistemleri üzerinden kendinizi geliştirmek ise oturduğunuz yerden eğitim almanızı sağlayacak çok önemli bir kolaylıktır. Özellikle ana dili İngilizce olan eğitmenlerin günlük pratikler eşliğinde sunduğu dersler İngilizce eğitimi alanında aktif bir çalışma olarak yenilikçi bir öğrenme süreci ortaya çıkaracaktır.

Bir cevap yazın