HABER PORT

Güncel ve Son Dakika Haber Portalı

”Mavi Sanat Atölyesi” Perdelerini Açıyor

Atölye, profesyonel sanatçılardan oluşan kadrosu ile uzun yıllardır İzmirlilere çeşitli sanatsal aktivitelerde teknik eğitimin yanı sıra uygulamalı eğitimler veriyor.

”Mavi Sanat Atölyesi” perdelerini Ege Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi’nde açıyor. Ahmet Akdeniz ve Alper Akdeniz tarafından 2004 yılında kurulan Mavi Sanat Atölyesi, kayıtlarına başladı. Atölye, profesyonel sanatçılardan oluşan kadrosu ile uzun yıllardır İzmirlilere çeşitli sanatsal aktivitelerde teknik eğitimin yanı sıra uygulamalı eğitimler veriyor.  Eğitimler, Ege Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleştiriliyor.

Atölye bünyesinde çocuklar için bale ve yaratıcı drama; yetişkinler ve genç grup için oyunculuk, sinema, yaratıcı yazarlık, çağdaş dans; güzel sanatlar fakülteleri ve konservatuarlara hazırlananlar için ise dramatik yazarlık ve oyunculuk dersleri veriliyor.

Mavi Sanat Atölyesi’nde verilen eğitimler ile birçok kursiyer hayallerine kavuşuyor. Mavi Sanat Tiyatrosu’nda; Masal Ülkesi, Pofidik ve Patikcan, Ayrılık, Misafir gibi oyunlar sergilenirken; Leke, Yaşam Merkezi, Rüya gibi kısa filmler izleyiciyle buluştu. Ayrıca Mavi Sanat bünyesinde çekilen filmler ulusal ve uluslararası festivallerde farklı dallarda 26 ödül kazandı. Atölyenin ürettiği filmlerden olan ”ROYA”, Cannes Film Festivalinde seyirciyle buluştu.