HABER PORT

Güncel ve Son Dakika Haber Portalı

Knox nedir?

Samsung KNOX kapsamlı bir mobil çözümdür. Cihazınızı hem iş için hem de kişisel amaçlı kullanabilirsiniz. Bütünleşik ve sezgisel çift yönlü kişisel deneyim sunar, aynı zamanda Donanımdan Uygulama katmanına entegre edilmiş arttırılmış güvenliği destekler.

KNOX’u başlatmak için uygulamayı indirmeniz ve yüklemeniz gerekir. KNOX kullanan kullanıcılar, kötü niyetli uygulamalardan KNOX kapsayıcısına veri sızmasını engellemiş olur.

• Oluşturma: KNOX kapsayıcısını KNOX taslak simgesine dokunarak yükleyebilir,böylelikle kapsayıcı cihaza indirilir.
• Kaldırma : Kullanıcı, KNOX kapsayıcısını KNOX ayarlarından kaldırabilir.
• Verilerinizi korumak için, KNOX ve onunla ilgili veriler, parola birkaç defa yanlış girildiğinde silinir.

Knox nedir?

Knox; Samsung tarafından üretilen akıllı cep telefonlarında bulunan can sıkıcı bir güvenlik sisteminin adıdır.

Knox nasıl yükleniyor?

Andorid işletim sistemli Samsung akıllı cep telefonlarının Android 4.3 güncellemesini yüklemesiyle telefonlara yüklenmektedir.

Knox’un amacı nedir?

Knox güvenlik sisteminin amacı akıllı cep telefonunuzun güvenliğini bir tık öteye taşımak zararlı yazılımlardan kişisel bilgilerinizi korumaktır.

Knox nasıl çalışıyor?

Belirlediğiniz knox şifresiyle telefonunuzda ikinci bir oturum açılıyor. Bu oturumda yaptığınız şeyler, girdiğiniz internet siteleri, çektiğiniz resim ve videolar, kaydettiğiniz hatırlatmalar vb. gibi tüm bilgiler bu oturumda kalıyor ve şifre ile korunuyor. Telefonunuzun normak oturumuna dönmek istiyorsanız Anasayfa butonuna tıklamanız yeterlidir.

Knox nasıl yüklenir?

Telefonunuzu Android 4.3 sürümüne yükselttiğiniz zaman uygulama telefonuza gelir yada Android 4.3 sürümüne sahip bir telefon alırsanız telefonunuzda hazır bulunur. Knox’u kurmanız için knox simgesine dokunarak onu açmanız gerekmektedir. Kurulum için gerekli dosyalar indirilip kurulum adımlarını takip etmeniz yeterlidir.

Knox’un yol açtığı sorunlar

1. Akıllı telefonunu rootlamak isteyenlere sorunlar yaşatması,

2. Akıllı telefonuna yeni rom yüklemek isteyenlere sorunlar yaşatması,

3. Sayacın sıfırlanamıyor oluşu.

Knox nasıl kaldırılır?

1. yöntem; Telefonunuzu wipe – factory reset yaptıktan sonra isterseniz knox’u yüklemezsiniz. Bu işlemi yapmadan telefonunuzun yedeğini alın. Wipe – factory reset yaptıktan sonra telefonunuzda duran Knox uygulama butonuna hiçbir şekilde basmayınız.

2. yöntem; Öncelikle telefonunuzun yedeğini almayı unutmayın. Knox uygulamasını açıp “Ayarlar” kısmına girin. Knox’u Kaldır seçeneğini seçin. Knox’u kaldırırken telefonunuz size bilgileriniz yedeklemek isteyip istemediğinizi soracak önceden yedeklediğiniz için ok butonuna dokunun. Sizden knox şifreniz istenecek şifrenizi girip devam et butonuna dokunun. Son olarak Sonraki butonuna dokunup knox’un kaldırılması işleminin tamamlanmasını bekleyin.

KNOX sisteminden nasıl kurtulabilirim?

Samsun’un tavsiye ettiği şekilde:

– KNOX uygulamasını çalıştırın

– Menu tuşuna basıp KNOX Ayarları (KNOX Settings) seçin

– KNOX Hakkında (About KNOX) seçin

– Kaldır (Uninstall) seçin. Bu aşamda KNOX verilerinin yedeğinin alıp almayacağınızı soracaktır. Olumlu cevap verirseniz KNOX verilerinin yedeği oluşturulacaktır.

– KNOX şifrenizi girip devam edin, Tamam (OK) seçeneği ile işlemi bitirin.

Bir cevap yazın