Karşıyaka Belediyesi ve İzmir Eğitim Kooperatifi işbirliğiyle, 5 – 12. sınıf aralığındaki öğrencilere yönelik olarak düzenlenecek “3 Boyutlu (3D) Tasarım ve Yazıcı Eğitimleri” için başvuru süreci başladı. Çocukları geleceğin üretim teknolojisiyle tanıştırarak, 3 boyutlu düşünme ve hayal etme becerileri kazandıracak eğitimler, kontenjan dahilinde tüm Karşıyakalı öğrencilere açık ve ücretsiz olacak.

“HAYAL ET, TASARLA, ÇİZ, YAZDIR, KEŞFET VE KULLAN”
Bu eğitimlerde çocuklar, basit bir 3 boyutlu tasarım programını öğrenerek, düşündükleri bir materyali 3 boyutlu bir çizime dönüştürecek. Eğitimin son aşamasında ise 3 boyutlu yazıcıdan bilgisayardaki çizimlerinin çıktısını alacak ve bu süreçte 3 boyutlu yazıcıları ve çalışma mantıklarını da öğrenecekler. Bilgisayar kullanımı ve geometri gibi alanlarda da çocuklara katkı sağlayacak eğitim programı; hayal etmeye, düşünce gücünü zorlamaya, yaratmaya ve üretmeye de teşvik edecek.

Eğitim Programı
Toplam Ders Sayısı: 8 ders
Eğitim Süresi: 1 Ay (Her cumartesi 2 ders)
Eğitim Saati: 11:00 – 12:30
Eğitim Yeri: Ahmet Piriştina Kültür Merkezi

Başvuru Adresi: Ali Rıza Bodur Eğitim Merkezi 6215 Sok. No. 15 Şemikler/KarşıyakaBaşvuru Formu: www.izmiregitimkoop.org/  İletişim: 0 (232) 336 30 33