HABER PORT

Güncel ve Son Dakika Haber Portalı

Gürespor Breanna Levis’i kadrosuna kattı

Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi’nde (TKBL) şampiyonluk hedefi ile yola çıkan Edremit Belediyesi Gürespor, transferlerini açıklamaya başladı. Kansas St. Üniversitesi mezunu, 2017 yılında WNBA takımlarından Dallas Wings tarafından 23. sıradan draft edilen Breanna Lewis’i transfer etti.

Geçtiğimiz sezonu Bulgaristan Süper Ligi takımlarından Beroe Basket’te 15,0 sayı 9,6 ribaund ortalamaları ile oynayan Breanna, Gürespor’un yeni sezonda en önemli kozlarından birisi olacak.

Edremit Belediyesi Gürespor Kulübü Başkanı Ahmet Çetin, Belediye Başkanımız Selman Hasan Arslan öncülüğünde Spordan Sorumlu Başkan Yardımcımız Ahmet Herdan ile uyum içerisinde yeni sezon yapılanmamızı sürdürüyoruz. Bu kapsamda kulübümüzün 2019-2020 hedefleri ve teknik ekibimizin raporları doğrultusunda yabancı transferimizi gerçekleştirdik.

ABD’li Breanna Lewis önümüzdeki sezon takımımızın formasını giyecek. Yeni sezon tüm camiamıza hayırlı olsun” dedi. Sezona iddialı bir şekilde hazırlanan Edremit temsilcisinin önemli isimlerle görüşme halinde olduğu ve önümüzde ki günlerde transferleri açıklayacağı öğrenildi.