Delta Koleji Bursluluk Sınavı’na iki günde 3 bine yakın öğrenci katıldı. Sınava katılan öğrenciler başarıları oranında burslu okuma imkanı elde edecek.

Delta Koleji Bursluluk Sınavı 12-13 Ocak 2019 tarihlerinde yapıldı.

Öğrencilerin üst düzey düşünme becerilerini geliştirmek, analiz ve değerlendirme yeteneklerini ölçmek, farkındalıklarını artırmak ve başarılarını ödüllendirmek adına her yıl düzenlenen bursluluk sınavı bu yıl da oldukça yoğun bir katılıma sahne oldu.

Delta ailesinin bir parçası olmak için İzmir’in dört bir tarafından okula büyük bir heyecanla ve merakla gelen öğrenciler kendi kategorilerinde sınava girdi. Başarı gösteren öğrenciler, başarıları oranınca hesaplanacak olan burs imkanı ile Delta Koleji’nde okuma fırsatı elde edecek.

Sınav, 2. ve 3.sınıflar için Yeşilyurt’ta bulunan  Anaokulu-İlkokul şubesinde; 4,5,6,7,8,9,10 ve 11. sınıflar için Üçyolda yer alan Ortaokul-Lise şubesinde gerçekleşti. Bursluluk sınavına 3 bine yakın öğrenci katıldı. Sınav esnasında velilere okul Rehberlik Servisi tarafından hazırlanan “Başarıda Ailenin Rolü ve Önemi” konulu seminer gerçekleştirildi. Ayrıca; branş öğretmenleri, zümre başkanları ve idarecileri sınava gelen öğrencilerin velilerini, okul çalışmaları, eğitim ve işleyiş hakkında bilgilendirdiler. Okul tarafından hazırlanan gazeteyi inceleyen veliler okulu da gezerek okul hakkında bilgi edinme imkanı buldu.

Okul yetkilileri gösterdikleri ilgiden dolayı tüm öğrenci ve velilere teşekkürlerini sundu.