Cerrahi Operasyonlar Olmadan Fazlalıklardan Kurtulmak İçin Teknoloji Hediyesi CoolSculpting 1
Güncel

Cerrahi Operasyonlar Olmadan Fazlalıklardan Kurtulmak İçin Teknoloji Hediyesi CoolSculpting

İstenmeyen kilolar, kadın erkek, yaşlı genç fark etmeden her insanın baş belası olabilmektedir. İstenmeyen kiloların bir sonraki aşaması ve daha kötü olanı, kurtulması daha da zor olanı ise bölgesel yağlardır. Bu kilolardan kurtulmak için teknoloji ile birlikte çok farklı yöntemler geliştirilmişti. Bu kilolardan kurtulmayı sağlayan, iğnesiz, ameliyatsız, iyileşme süreci olmadan, ağrısız ve kısacası zamanınızdan fazla çalmayacak olanı coolsculpting denilen yöntemdir. Bu yöntem ile alakalı olarak soğuk lipoliz nedir sorularımızda alanında uzman olan ve birçok başarılı sonuca imza atmış olan CoolClinic ile görüşmeler sonucunda gerekli bilgileri elde ettik. İşte teknolojinin en güzel getirilerinden olan işlemin detayları…

   Günümüz sınırlarında genel bir inceleme yapıldığında hastalık kadar önem kazanmış olan bir problem de orantısız kilolardır. Günlük yaşantının çok daha kolay olması ve insanların hareketlerinde bu sebeplerle kısıtlamalar meydana gelmesi kilo problemleri ortaya çıkarmaktadır. Tempolu hareket etmemek, oturarak çalışmak, acele ile ayakta yemek yemek, hazır gıdaların tüketiminin artması vs. gibi çok sayıda sebep sayılabilir. Bölgesel kilolardan kurtulmak normal fazlalıklardan kurtulmak çok daha zordur. Ancak gelişen teknoloji beraberinde tabi ki yöntemler de getirdi ve soğuk lipoliz ya da coolsculpting gibi yöntemler geliştirildi. Cerrahi yöntem olmadan fazla kilolardan böylece kurtulma sağlanıyor. Peki ya soğuk lipoliz nedir?

Soğuk Lipoliz

     CoolClinic ile yapılan görüşmeler ile kafasında soğuk lipoliz ile ilgili soru olanların kafasının rahatlamasını sağladı. Özetle coolsculpting yöntemi selülit ve bölgesel kilolardan kurtulmak için en etkili sonuçlar alınmasını sağlayan teknolojik bir yöntemdir. Yağ hücrelerinin dondurulmasını sağlar ve böylece onlardan tamamen arındırılır. Bu hücreler vücuttan kontrollü şekilde atılır ki vücut dengesi de korunsun.  Peki ya neden soğuk lipoliz?

  • Cerrahi değildir dolayısıyla ağrı, acı, kesici alet ve iyileşme süresi yoktur.
  • Ağrı hissedilmez ve uygulamadan sonra günlük yaşantıya direkt dönüş yapılabilir.
  • Kısa süren bir operasyondur ancak hızlı ve uzun süreli sonuçlar verir.
  • Yağlar uyarılarak dondurulur ve yapısı bozulan yağ hücreleri lenf sistemi sayesinde kolaylıkla atılır.
  • Uygulama yapılacak olan alan -4 dereceye kadar soğutularak işlemler yapılır.
  • Sadece uygulama yapılan bölgede yağ hücreleri etkilenir diğer hiçbir doku ya da hücreye zarar verilmez.
  • Programlı hücre ölümleridir.

    İstenmeyen yağlardan, bölgesel kloardan ve hiç kimsenin istemediği selülitlerden kurtulmak için geliştirilmiş olan soğuk lipoliz yöntemi böyledir. Acısız, ağrısız ve kısa sürer. Eğer siz de başvurmak isterseniz ve daha detaylı bilgiler istiyorsanız https://www.coolclinic.com.tr/ web sitesini ziyaret edebilir ve isterseniz iletişime de geçebilirsiniz.