HABER PORT

Güncel ve Son Dakika Haber Portalı

Bilsev Koleji Bursluluk Sınavı’na Yağmura Rağmen Yoğun Katılım

‘Bilimin yolu sevgiden geçer’ sloganı ile 2019-2020 eğitim öğretim yılına İzmir Buca’da faaliyete geçecek olan Bilsev Koleji Bursluluk sınavı yağmura rağmen yoğun katılımla gerçekleşti.

Bilsev Koleji bursluluk sınavına tek günde bin 600 öğrenci katıldı. 2. sınıf 7. sınıfların katıldığı sınava bin 600 öğrenci katıldı. Başarı bursundan yararlanmak isteyen öğrenciler yağmura rağmen sınava yoğun katılım gösterdi. Dokuz Eylül Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nde gerçekleşen sınav 3 seans olarak yapıldı.

Buca Yıldız Mahallesi’nde yeni inşa edilen okulun haziran ayında hazır olacağını söyleyen Bilsev Koleji Eğitim Koordinatörü Aytekin Özdemir, “Sınava katılımın yoğun olması bizleri çok mutlu etti. Yeni açılacak bir kolej olmamıza rağmen kısa sürede binlerce öğrenci ve veliye ulaştık. Kayıt Kabul ve Bursluluk Sınavı ile hem öğrencilerimiz başarı oranlarına göre burs imkanlarından faydalanacaklar. Bizde okulumuza nitelikli öğrenci kazandırmak için bu sınavı gerçekleştirdik.” dedi. Kolejin modern bir şekilde tasarlandığını ve bünyelerinde anaokulu, ilkokul ve ortaokul yer alacağını ifade eden Özdemir, “Sınav sonuçları ve okul hakkında bilgi almak için velilerimizi Yıldız Mahallesinde yer alan tanıtım ofisimize randevuyla davet edeceğiz. Sınava katılmayan diğer velilerimizle görüşmelerimizi tanıtım ofisimizde gerçekleştiriyoruz.” diye konuştu.