Başboğa’nın Tai Havacılık için projelendirdiği çelik konstrüksiyonlu endüstriyel çadır, Ankara Kahramankazan ilçesine kuruldu. 20 metre genişliğinde ve 30 metre uzunluğunda üretilen çelik konstrüksiyonlu çadır projesi Başboğa tarafından teslim edildi.

Havacılık sektörünün en kullanışlı malzemelerinden biri olan çelik konstrüksiyon çadırlar hızlı çözüm üreten ve dayanıklılığıyla öne çıkan ürünler olduğu için tercih edilmektedir. Tai Havacılık projesinde de kullanılan bu çadır ürünü yapının estetik gözükmesine imkan tanır. Statik denge hesaplamalarıyla üretilen çelik konstrüksiyon çadırda tüm kesim ve büküm işlemlerini Başboğa üstlenmiştir.

Çelik Konstrüksiyonlu Çadırların Avantajları

Optimum mukavemete sahip olan çelik konstrüksiyon çadırlar, kolay söküm ve taşınabilirlik avantajları ile havacılık sektöründe geniş bir yere sahiptir. Sivil havacılık alanında da kullanılan çelik konstrüksiyon çadırlar yüksek kalite profillerden üretilerek güvenle kullanıcıya sunulmaktadır.

Müşteri isteğine göre sıcak daldırma galvaniz ile korozyona karşı dirençli hale getirilen çelik konstrüksiyon iskelet sistemi, kullanıcıya güven verir. Yüksek kaliteli malzemeler kullanılarak üretilen çelik konstrüksiyon çadırlar havacılık sektörü dışında inşaat sektöründe, etkinlik alanlarında, spor sahalarında ve şantiye alanlarında kullanılabilir.

İnce teknik hesaplamalarla uzman mimar ve mühendisler tarafından üretilen çadırlar, projelendirme aşamasında kullanıcının istekleri göz önüne alınarak üretilir. Geniş bir kullanım ağına sahip olan çelik konstrüksiyonlu çadır modelleri, üretim aşamasında testlerden geçmekte ve dayanıklılık güvencesiyle sunulmaktadır. Ağır hava şartlarına karşı korunaklı olan çadırlar sismik aktivitelerden de etkilenmez. Bu nedenle her koşula kolay uyum sağlayan çelik konstrüksiyon çadırlar kullanıcıların can ve mal güvenliğini tehlikeye atmaz.

İsteğe göre farklı özellikler doğrultusunda projelendirilebilen çadırlar araçların ve uçakların kolayca giriş çıkış yapabileceği büyüklüklerde üretilebilir. Isı yalıtımı, sürgülü kapı ve pencere gibi eklentilerle özelleştirilen çadır ürünleri endüstri ve inşaat sektöründe de yaygın olarak kullanılmaktadır. Çelik iskelet sistemi, yüksek ağırlıkları bile dayanıklı yapısıyla taşıyabildiği için kullanıcıya güven veren sistemlerden biridir. Üstelik betorname yapılara kıyasla çok daha uygun maliyetlerde üretilen çelik konstrüksiyon çadırlar en kısa sürede, en doğru projelerle farklı sektörlere kolaylık tanımaktadır. Başboğa Çadır ve Branda olarak gerçekleştirdiğimiz tüm proje ve hizmetleri detaylı olarak, basboga.com.tr’den inceleyebilirsiniz.