HABER PORT

Güncel ve Son Dakika Haber Portalı

Ahşap masa satın almadan önce bunlara dikkat edin

Ahşabı oymak bir sanat işidir: Sadece ustalık değil, yaratıcı bir bakış açısı da gerektirir. Özel doğrama ve yontma teknikleri, ahşap masaların sağlamlık ve istikrarının güvencesidir.

1. Ahşap mobilya güzeldir. İlk olarak bakmanız gereken şey, elbette ahşap masa modelinin görünümüdür. Ahşabın içindeki desenler, her masaya farklı bir karakter verir – ahşap masa modelleri, aslında el yapımı sanat eserleridir. El üretimi ahşap masalar, preslenmiş ahşap mobilyalara kıyasla çok daha zarif ve etkileyicidir. Satın alacağınız ahşap masayı, ilk önce stil, güzellik ve kalite duyularınız ile inceleyin ve sizi tatmin ettiğinden emin olun

2. Malzemelere dikkat edin. Ahşap yalan söylemez: İster meşe, ister ceviz, isterse de çam ağacı olsun, elde işlenmiş ahşap parçalar her zaman için daha güzel ve kalitelidir. Ahşap masa modelleri de bu şekilde üretilmelidir: Hurda ahşap ve reçine tutkalı kullanılarak üretilmiş presli masalardan uzak durun. El yapımı ahşap masalar sağlam, karakterli ve dayanıklıdır. Preslenmiş ahşaptan yapılan masalar ise ucuzdur, ancak neme duyarlıdır ve birden fazla kez taşırsanız parçalanıp giderler. El yapımı bir ahşap masa modeli, sadece yıllarca değil, nesiller boyu dayanacaktır.

3. Ustalığa dikkat edin. Ahşabı oymak bir sanat işidir: Sadece ustalık değil, yaratıcı bir bakış açısı da gerektirir. Özel doğrama ve yontma teknikleri, ahşap masaların sağlamlık ve istikrarının güvencesidir. Ahşap masayı oyan ustanın tecrübesini sormaktan çekinmeyin. Zanaatkar ne kadar ustaysa, ahşap masa da o denli güzel olur ve çok uzun bir süre boyunca dayanır.

4. Özel tasarım talep edin. Ahşap masa modelleri tasarım sürecinin bir parçası olun. Size sunulan seçeneklerle yetinmeyin. Gerçekten usta bir üretici, dilediğiniz biçim ve şekli kullanarak size özel bir ahşap masa hazırlayabilir. Standart tasarımlar yalnızca bir başlangıç ​​noktasıdır. Size bu seçeneği sunan yerleri tercih edin.
Ahşap masa sarın almak, aceleye getirilecek bir iş değildir. Kelimenin tam anlamıyla içinize sinene dek araştırma yapmanız ve hatta ustalar ile tanışarak iletişim kurmanız gerekir. Ancak bu şekilde seçilen ahşap masa modelleri hem size, hem de gelecek nesillere hizmet edebilecektir. Kerem Sertaç Şekür atölyesi, bu özelliklerin hepsini ve çok daha fazlasını on yıllardır müşterilerine sunmaktadır.

Detaylar İçin; http://www.keremsertacsekur.com/ahsap-masalar