USD
6,1098
EURO
7,1750
ALTIN
234,8639

Üniversiteler Arası İnovasyon Yarışması sonuçlandı

Türkiye’nin dijital geleceğinin mimarı Netaş’ın, 50. yıldönümü kapsamında, Türkiye’nin inovasyon kültürünü desteklemek amacıyla üniversite öğrencilerine yönelik düzenlediği “Netaş 50. Yıl Üniversiteler arası İnovasyon Yarışması” sonuçlandı. Projesiyle birinci seçilen, Özyeğin Üniversitesi’nden Kadir Onur Akbal ve mansiyon ödülü alan, Gebze Teknik Üniversitesi’nden Burak Gündüz Kanada, Wesley Clover firmasında teknik geziye ve staj programına katılmaya hak kazandı. Türkiye’nin […]

Üniversiteler Arası İnovasyon Yarışması sonuçlandı
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Türkiye’nin dijital geleceğinin mimarı Netaş’ın, 50. yıldönümü kapsamında, Türkiye’nin inovasyon kültürünü desteklemek amacıyla üniversite öğrencilerine yönelik düzenlediği “Netaş 50. Yıl Üniversiteler arası İnovasyon Yarışması” sonuçlandı. Projesiyle birinci seçilen, Özyeğin Üniversitesi’nden Kadir Onur Akbal ve mansiyon ödülü alan, Gebze Teknik Üniversitesi’nden Burak Gündüz Kanada, Wesley Clover firmasında teknik geziye ve staj programına katılmaya hak kazandı.

Türkiye’nin lider dijital dönüşüm şirketi NETAŞ, bu yıl 50. yılını çeşitli etkinliklerle kutlamaya devam ediyor. Bu çerçevede Netaş, Türkiye’nin inovasyon kültürünü desteklemek amacıyla “Netaş 50. Yıl Üniversiteler Arası İnovasyon Yarışması” düzenledi. 10 Mayıs’ta Netaş Kurtköy Genel Merkez Binasında gerçekleşen final sunumlarının kazananı, projesini Harun Çalışkan mentörlüğünde geliştiren Özyeğin Üniversitesi’nden Kadir Onur Akbal oldu. Hakan Aydemir mentörlüğünde projesini sunan, Gebze Teknik Üniversitesi’nden Burak Gündüz ise mansiyon ödülü aldı. Kadir Onur Akbal ve Burak Gündüz, ödüllü projelerini Wesley Clover Kanada’da tanıtma şansını yakalarken bir yandan da farklı teknolojileri de inceleme fırsatı bulacak.

8 üniversiteden katılımı olan yarışmada finale kalan projelere Netaş ArGe yöneticileri mentorluk yaptı. Bilgi ve İletişim Teknolojileri alanında, potansiyel ürün geliştirme ve var olan bir ürünü iyileştirme kategorilerinde birbirinden farklı teknolojileri içeren projeler, uzman jüri tarafından dinlendi. Yarışmanın jüri üyeleri arasında Netaş CEO’su C. Müjdat Altay, TTGV Yönetim Kurulu Başkanı ve Vestel Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Ultav, Yatırımcı İzi Kohen, Stratagem Partneri Barhan Özce ve Cumhuriyet Gazetesi Editörü Orhan Bursalı ve Netaş Savunma Sanayi Ürün ve Çözümleri Kıdemli Direktörü Ömer Aydın yer aldı.

Netaş CEO’su C. Müjdat Altay, konuyla ilgili şu açıklamalarda bulundu: “50 yıldır bilgi ve İletişim teknolojilerinde derinleşerek Türkiye’nin dijital dönüşümüne, modernizasyonuna öncülük ediyoruz. Gücümüzün arkasında inovasyon anlayışımız bulunuyor. Türkiye’nin kendi teknolojisini üretmesi, bunu özgün bir şekilde yapabilmesi için en önemli unsurlardan birinin ArGe ve inovasyon olduğuna inanıyoruz. Bu nedenle inovasyon kültürümüzü güçlendirmek ve gençlerimize fırsatlar sunmak için tüm gücümüzle çalışıyoruz.

Bu yarışmayla inovasyona gönül veren ve sıkı sıkıya çalışan, gençlerimize biraz daha cesaret vermek, onların arkasında olduğumuzu en faydalı şekilde bir kez daha hissettirmek istedik. Yarışmamız kapsamında gördüğümüz ilginç projeler bizi çok heyecanlandırdı. Zorlu bir eleme aşamasıyla bu projeler arasından birinci seçtiğimiz Kadir Onur Akbal’ı ve mansiyon ödülü alan Burak Gündüz’ü kutluyor, daha nice başarılar diliyoruz.”

Üniversiteler Arası İnovasyon Yarışması sonuçlandı - haberport.gen.tr